پرینت

جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد با ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

. ارسال شده در اخبار داخلی

جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد با ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی برگزار شد. صبح روز شنبه مورخ ۹۹/۰۷/۱۲ جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد آذربایجان با سرکار خانم اورنگی ناظر گمرکات استان برگزار و مباحث و موضوعات گمرکی صنعت فولاد مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای صنعت فولاد استان در زمینه صادرات انواع محصولات نهایی فولادی، برخی مشکلات موجود در سیستم و بروکراسی های اداری گمرکات کشور و بخشنامه ها و دستورالعمل های صادراتی وزارت صمت سبب بروز ناهماهنگی ها و بعضا ایجاد مشکلاتی برای فولاد کاران شده است. اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد با تشکر از زحمات و همکاری ریاست و کارکنان گمرکات استان، به طرح مباحث کاهش تشریفات گمرکی در ترخیص ماشین آلات، واردات موقت مواد اولیه، مشکلات بارگیری ترانزیتی محمولات صادراتی، مشکلات ابلاغیه تاییدیه صادراتی، اعلام وصول کوتاژها، قطعی سامانه و سیستم های گمرکی و سایر موارد پرداختند.
WhatsApp_Image_2020-10-14_at_4.51.44_PM.jpeg

WhatsApp_Image_2020-10-14_at_4.51.44_PM_1.jpeg

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.