Print

جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد با ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

on . Posted in اخبار داخلی

جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد با ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی برگزار شد. صبح روز شنبه مورخ ۹۹/۰۷/۱۲ جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد آذربایجان با سرکار خانم اورنگی ناظر گمرکات استان برگزار و مباحث و موضوعات گمرکی صنعت فولاد مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای صنعت فولاد استان در زمینه صادرات انواع محصولات نهایی فولادی، برخی مشکلات موجود در سیستم و بروکراسی های اداری گمرکات کشور و بخشنامه ها و دستورالعمل های صادراتی وزارت صمت سبب بروز ناهماهنگی ها و بعضا ایجاد مشکلاتی برای فولاد کاران شده است. اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد با تشکر از زحمات و همکاری ریاست و کارکنان گمرکات استان، به طرح مباحث کاهش تشریفات گمرکی در ترخیص ماشین آلات، واردات موقت مواد اولیه، مشکلات بارگیری ترانزیتی محمولات صادراتی، مشکلات ابلاغیه تاییدیه صادراتی، اعلام وصول کوتاژها، قطعی سامانه و سیستم های گمرکی و سایر موارد پرداختند.
WhatsApp_Image_2020-10-14_at_4.51.44_PM.jpeg

WhatsApp_Image_2020-10-14_at_4.51.44_PM_1.jpeg
Print

حضور مدیرکل دفتر صنایع معدنی و مشاور معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در استان آذربایجان شرقی

on . Posted in اخبار داخلی

حضور مدیرکل دفتر صنایع معدنی و مشاور معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در استان آذربایجان شرقی

جناب آقای مهندس سیف اله امیری مدیرکل محترم دفتر صنایع معدنی وزارت صمت و جناب آقای مهندس حاج حیدری رئیس اداره فولاد وزارت صمت صبح روز ‌چهارشنبه ‌۱۹ شهریور ماه سال ۹۹ با حضور در استان آذربایجان شرقی بعد از برگزاری جلسه مشترک با انجمن فولاد آذربایجان از تعدادی از واحد های فولادی استان بازدید به عمل آوردند.
در جلسه مشترک انجمن فولاد آذربایجان جناب آقای رحیمی رئیس هیئت مدیره انجمن ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی، با بیان پتانسیل صنعت استان در زمینه فولاد، با اشاره به آمار و داده های صنعت فولاد تصریح نمودند ظرفیت تولید فولاد استان بیش از ۱۱ میلیون تن در سال است اما با توجه به مشکلات عمده موجود در صنعت فولاد در سطح کشور اعم از کمبود و افزایش قیمت مواد اولیه، عدم امکان صادرات، الزام به عرضه در بورس و پرونده های تعزیراتی با ضریب بهره برداری کمتر از ۵۰ درصد در حال فعالیت هستند.
اقای مهندس امیری نیز با اشاره به پتانسیل صنعت فولاد آذربایجان و نقش آن در فولاد کشور، در پاسخ به مشکلات بیان شده توسط اعضای هیئت مدیره، بیان داشتند وزارت صمت با تمام قوا در حال بررسی و ابلاغ شیوه نامه های صحیح و کارا در جهت برون رفت از مشکلات پیش روی این صنعت هستند.
سپس طی بازدید از شرکت های فولاد ناب تبریز تولید کننده انواع مقاطع فولادی، شرکت فولاد مهر سهند تولید کننده لوله و پروفیل،شرکت فولاد فجر آذربایجان تولید کننده انواع مقاطع فولادی در شهرک سلیمی تبریز، از شرکت سپهر شرق آسیا تولید کننده شمش فولادی در شهرستان عجبشیر، پروژه شرکت آذر حدید بناب تولیدکننده شمش های فولادی، شرکت فولاد جاوید بناب تولید کننده انواع مقاطع فولادی و مجتمع فولاد صنعت بناب تولید کننده انواع مقاطع و شمش فولادی در شهرستان بناب، از شرکت های موجود در جنوب استان بازدید به عمل آورده و طی جلسات کوتاهی در هر واحد به بررسی مشکلات آنها پرداختند.


1_14.jpg


1_12.jpg


1_16.jpg1_21.jpg


1_32.jpg1_42.jpg


1_64.jpg


1_80.jpg


1_79.jpg


1_2.jpg


1_4.jpg

Print

آگهی انجام تجدید انتخابات بازرسی انجمن

on . Posted in اخبار داخلی

photo_2019-09-22_14-25-34.jpg
Print

ابلاغ تصویب نامه شماره: 63793/ت55633هـ مورخ 16/05/1397 هیات وزیران در خصوص تامین ارز کالاهای فهرست گروه یک (شامل کالاهای اساسی ، ضروری ، دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی ) به نرخ رسمی

on . Posted in اخبار داخلی

Print

قیمت بیلت سی آی اس افزایش یافت

on . Posted in اخبار داخلی

قیمت بیلت صادراتی سی آی اس در هفته دوم ماه مارس رکود بالایی را ثبت کرد که در راستای بهبود بازارهای مواد اولیه و مقاطع فولادی بود. از طرفی محدودیت عرضه بیلت سی آی اس نیز به کارخانه ها کمک کرده قیمت ها را بالا نگه دارند. در بازار جنوب شرق آسیا تقاضا بالاست و عرضه کننده های سی آی اس به این بازار توجه ویژه ای دارند.

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.