پرینت

قیمت بیلت سی آی اس افزایش یافت

. ارسال شده در اخبار خارجی

قیمت بیلت صادراتی سی آی اس در هفته دوم ماه مارس رکود بالایی را ثبت کرد که در راستای بهبود بازارهای مواد اولیه و مقاطع فولادی بود. از طرفی محدودیت عرضه بیلت سی آی اس نیز به کارخانه ها کمک کرده قیمت ها را بالا نگه دارند. در بازار جنوب شرق آسیا تقاضا بالاست و عرضه کننده های سی آی اس به این بازار توجه ویژه ای دارند.
پرینت

اقتصاد چین وچشم‌انداز آینده صنعت فولاد جهان

. ارسال شده در اخبار خارجی

اقتصاد چین وچشم‌انداز آینده صنعت فولاد جهان
دنیای اقتصاد: کشور چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان با تولید بیش 779 میلیون تن فولاد خام در سال تولید بیش از 50 درصد این کالای استراتژیک دنیا را در اختیار دارد و بر همین اساس بازار فولاد و مواد اولیه شامل سنگ‌آهن و زغال‌سنگ، همچنین توسعه فولاد در هر نقطه از جهان تحت تاثیر سیاست‌ها و برنامه فولاد چین است. در هیچ کشوری در دنیا نمی‌توان بدون در نظر گرفتن برنامه تولید فولاد در چین اقدام به توسعه این صنعت کرد؛ چرا که رفتار چین خصوصا در بازار سنگ‌آهن، پیش‌بینی‌ها را می‌تواند تغییر داده و با ایجاد نوسانات جدید در بازار، آهنگ رشد را متغیر کند.

پرینت

توجه به ایمنی نیروی کار در انجمن جهانی فولاد

. ارسال شده در اخبار خارجی

انجمن جهانی فولاد از همه سازمان های وابسته به دست خود خواسته از14 تا 28 آوریل (25 فروردین تا8 اردیبهشت) به بررسی مسئله سلامت و ایمنی در سطح صنعت فولاد بپردازند. قابل ذکر است 8 اردیبهشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای است که از جانب سازمان بین المللی کار نامگذاری شده است.
این انجمن از اعضای خود خواسته نتایج رسیدگی های خود را گزارش دهند و در آن به بررسی خطرهای اصلی و دلایل آن در حوادث خط تولید بپردازند و برنامه ای برای مقابله و مدیریت ریسک ها نیز ارائه دهند.


5علت اصلی حوادث ناگوار در صنعت فولاد عبارتند از حرکت ناگهانی ماشین آلات، سقوط از ارتفاع، سقوط اشیا، خفه شدگی یا گاز گرفتگی و جرثقیل ها.
اتوماسیون فرایند تولید فولاد موجب شده کارگران با خیلی از ریسک های موجود روبرو نشوند ولی هنوز سوانح مختلف در صنعت فولاد رخ می دهد از این رو لازم است تا راهکار های احتمالی برای مقابله با خطر و مدیریت ریسک ها مورد توجه قرار گیرند.

منبع : ماهنامه چدن و فولاد

پرینت

افزایش سفارش ساخت کشتی برای صادرات در ژاپن

. ارسال شده در اخبار خارجی

کاهش ارزش ین ژاپن نسبت به دلار آمریکا موجب شده سازندگان کشتی در این کشور سال 2014 را با شرایط مطلوبی آغاز کنند. موجودی سفارشات صادرات کشتی پایان ماه مارس در انبار های ساخت کشتی ژاپن 658 کشتی بود که معادل 27 میلیون و 720 هزار تن مجموع وزن آن است. از این رقم 302 کشتی معادل 13 میلیون و 30 هزار تن برای تحویل در سال جاری است. در واقع این میزان توانایی فعلی کشتی سازان ژاپنی برای تولید است و همچنان در حال دریافت سفارش هستند که البته برای تحویل در سال مالی 2017 است چون کشتی سازها به طور  غیر رسمی سفارش ساخت تا سال مالی 2016 که مارس 2017 به پایان می رسد را دریافت کرده اند...

پرینت

کمک کشورهای توسعه یافته به بهبود تقاضای فولاد دنیا

. ارسال شده در اخبار خارجی

تحلیل ها حاکی از آن است که تقاضای فولاد جهان سال 2014 رو به بهبود خواهد بود و کشورهای توسعه یافته از جمله حوزه یورو روند رشد را مثبت می بینند. در حوزه یورو تقاضای فولاد به کمک بازار خودرو و کالاهای مصرفی صعودی خواهد بود ولی بازار مسکن برای مدتی در رکود می ماند. اگر بازار اعتماد خود را به دست آورد پتانسیل افزایش خریدها وجود دارد چون موجودی ها ناچیز است...

بخش اصلی ابهامات در بازار چین و کشورهای با اقتصاد نوظهور مشاهده شده است. موجودی بالای فولاد در انبار ها شرایط سخت دریافت تسهیلات بانکی وتاکید دولت چین بر کنترل مازاد تولید رشد تولید فولاد را کاهش می دهد و اقتصاد چین سرعت رشد کمتری خواهد داشت.
در آمریکا روند توسعه ادامه دارد و امید به بهبود اوضاع اقتصادی زیاد است. صنعت خودرو آمریکا نیز رشد خوبی خواهد داشت چون میانگین سن خودرو ها هنوز بالاست. افزایش تقاضای فولاد در آمریکا واردات را افزایش خواهد داد.

منبع : ماهنامه چدن و فولاد

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.