پرینت

مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره انجمن فولاد و صنایع وابسته آذربایجان

. ارسال شده در اخبار

ه

⚙️⚙️مجمع عمومی انجمن فولاد و صنایع وابسته آذربایجان

⚙️مجمع عمومی انجمن فولاد آذربایجان با شرکت حداکثری اعضای انجمن روز سه شنبه مورخ 98/9/26 در سالن آمفی تئاتر هتل گسترش با حضور نمایندگان 31 شرکت عضو با محوریت انتخابات هیئت مدیره برگزار گردید .

⚙️ابتدا گزارشی از عملکرد سه ساله و گزارش مالی انجمن توسط ریاست هیئت مدیره انجمن و بازرس انجمن تقدیم اعضا گردید.
⚙️پیشنهاد تغییر و افزایش میزان حق عضویت در مجمع عمومی مطرح و به تصویب اکثریت اعضا رسید.
⚙️سپس نامزد های انتخابات هیئت مدیره به معرفی مختصری از شرح سابقه خود در صنعت فولاد پرداختند که طی رای گیری به عمل آمده آقای کریم رحیمی با 28 رای نفر اول و آقای عبدالحسین محجل امامی با 24 رای نفر دوم و آقایان حسین نایب درختان و یعقوب همتیان هر یک با 22 رای نفرات سوم وچهارم و آقای غلامرضا سروی با 17 رای نفر پنجم عضو هیئت مدیره انجمن انتخاب شدند. همچنین آقایان میر ابوالفضل حسنی با 14 رای و آقای نورالله خیری با 7 رای به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.
⚙️آقای مهندس نراقی ریاست محترم کانون کارفرمایان استان با بیان اهمیت NGO ها در ساختار صنعت و اقتصاد کشور، از لزوم تقویت و همکاری بیشتر صنایع با انجمن های مرتبط خود را خواستار شدند.
⚙️در پایان نیز آقای کریم رحیمی ریاست هیئت مدیره انجمن فولاد آذربایجان با بیان اینکه فولاد و صنایع معدنی در شرایط کنونی بالاترین حجم فروش، صادرات و نرخ ارز آوری را دارند، با توجه به گردش مالی بالای این صنعت خواستار توجه و همکاری هرچه بیشتر ارگانها، سازمان ها و نهادهای دولتی با صنعتگران این عرصه شدند.

 

 

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.