پرینت

جلسه مشترک انجمن فولاد آذربایجان و راه آهن آذربایجان

. ارسال شده در اخبار

جلسه مشترک انجمن فولاد آذربایجان و راه آهن آذربایجان

روز سه شنبه مورخه 23 مهر ماه طی جلسه مشترک فی مابین انجمن فولاد آذربایجان و راه آهن آذربایجان که در ساختمان مرکزی راه آهن برگزار گردید. افزایش همکاری های فی مابین جهت استفاده صنعت فولاد از پتانسیل حمل ونقل ریلی در دستور کار جلسه قرار گرفت. آقای مهندس رحیمی ریاست محترم هئیت مدیره انجمن فولاد با بیان اینکه ظرفیت تقریبی مواد اولیه و محصولات تولیدی شرکت های فولادی آذربایجان بیش از 5 میلیون تن در سال می باشد و با توجه به خطوط ریلی موجود و در حال احداث، تقریبا تمامی شرکت ها در مجاورت خطوط ریلی قراردارند و آماده بهره برداری هر چه بیشتر از این سرمایه ملی در جهت کاهش هزینه ها و مشکلات جاده ای بوده و خواستار همکاری بیشتر راه آهن در خصوص ایجاد بستر های مناسب از قبیل احداث خطوط آنتن و بار انداز در نزدیکی شرکت های فولادی می باشند. همچنین آقای فلکی معاونت راه آهن آذربایجان با بیان اینکه ظرفیت تمامی صنایع در راه آهن قابل گنجایش هست، ظرفیت حمل ریلی بار را بی نهایت اعلام نمودند و آمادگی شرکت راه آهن را برای خدمات رسانی هرچه بیشتر به صنایع را ابراز نمودند. آقای پور علی معاونت بازرگانی راه آهن آذربایجان نیز در خصوص کاهش و تخفیف در تعرفه های حمل و نقل ریلی در قیمت گذاری برای با صرفه بودن آن و کمک به صنایع اعلام آمادگی کردند. در اخر نیز مقرر گردید گزارش جامعی از ظرفیت قابل حمل صنعت فولاد استان در خطوط ریلی تنظیم گردد تا اداره کل راه آهن آذربایجان نسبت به ارزیابی دوباره نرخ ها و ارائه قیمت های دقیق و کارشناسی شده برای پیشبرد همکاری ها اقدام نماید.

DSC_0949.jpgDSC_0951.jpgDSC_0946.jpg

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.