[widgetkit id=71]

کتاب مدیریت برندهای صنعتی

on . Posted in معرفی کتاب

industrial-brand

نویسنده/ مولف: فیلیپ کاتلر
مترجم: کامبیز حیدرزاده
ناشر: سیته
نوبت چاپ: ۱
تاریخ چاپ:  1391
موضوع: مدیریت، حسابداری، علوم اداری

معرفی :
در حقیقت این کتاب یکی از اولین نمونه‌های واقعی علم و هنر برندینگ صنعتی است و یک بخش با مفهوم و با معنی برای افزایش دانش نام گذاری صنعتی را ارایه می‌دهد. فصل‌های عنوان شده در کتاب عبارتند از:

- شناخته شده بودن یا یکی از بسیار بودن
- نام گذاری کردن یا نکردن -جنبه های نام گذاری بازارهای صنعتی
- شتاب و تسریع از طریق نام گذاری
- داستان های موفقیت نام گذاری بازارهای صنعتی
- مراقب خطاها و اشکالات نام گذاری بودن
- چشم انداز آتی

کتاب فرآیند تصمیم گیری در مدیریت

on . Posted in معرفی کتاب

فرآیند تصمیم گیری در مدیریت

عنوان : کتاب فرآیند تصمیم گیری در مدیریت

مولف : استفن فیتز جرالد

مترجم : مهرداد ملایی

انتشارات : دنیای اقتصاد

معرفی :

محور مباحث کتاب « فرآیند تصمیم‌گیری در مدیریت» هم بررسی علل ناکامی برخی مدیران بنگاه‌ها است که به نتایجی غیرقابل انتظار دست می‌یابند و زحماتشان بر باد می‌رود. مولف این کتاب کارش را با طرح این پرسش شروع می‌کند که با توجه به دهه‌ها پژوهش درباره فرآیند تصمیم‌گیری و اهمیت بنیادین آن برای کسب و کار چرا هنوز بسیاری از تصمیمات کلیدی مدیریتی به شکست منتهی می‌شوند؟ پژوهش انجام شده در این کتاب به دنبال روشن کردن جواب‌های این پرسش کلیدی است. نقش محوری فرآیند تصمیم‌گیری در مدیریت و نیروهایی که در هزاره جدید به آن شکل می‌دهند هم مورد بحث کتاب خواهد بود.

کتاب قواعد مدیریت

on . Posted in معرفی کتاب

قواعد مدیریت

عنوان : قواعد مدیریت

مترجم : علیرضا ابوالفتحی

انتشارات : دنیای اقتصاد

معرفی :

خلاصه کتاب قواعد مدیریت این است که در دنیای قدیم، روابط بسیار شفاف بود؛ مدیران قدرت از مغز خود بهره می‏گرفتند، کارکنان از بازوهای‏شان. به کارکنان، اصلا فرصت تفکر داده نمی‏شد نظارت‏ها شدید، شغل‏ها ساده و تشویق و تنبیه‏ها صریح و بدون پیچیدگی بودند. همه اینها باعث شده‏ بود کار برای مدیران، آسان و برای کارکنان سخت و ناخوشایند باشد. در دنیای جدید، مدیران، قدرت مبتنی بر زور خود را از دست داده‏اند. دوره دستورها و نظارت‏های شدید پایان یافته است. تعهد، تشویق، ترغیب و تاثیرگذار ی، مهارت‏های جدیدی‏ هستند که مدیران باید آنها را به‏ خوبی یاد بگیرند.

کتاب مرجع فولاد 92

on . Posted in معرفی کتاب

عنوان کتاب : مرجع فولاد 92
مؤلف : مهندس محمد حسن جولا زاده
قیمت : 80000 ریال
سال نشر : 1392
تعداد صفحات :148   

معرفی :
یکی از اهداف انجمن آهن و فولاد ایران ارائه آمار واقعی در صنعت فولاد جهت اطلاع اعضای حقوقی و حقیقی خود بوده ، در همین راستا از سال 1389 این انجمن به همت آقای مهندس محمد حسن جولازاده توسط مجموعه کتبی تحت عنوان مرجع فولاد در هر سال به چاپ رسانده و در اختیار اعضاء قرار دهد . مرجع فولاد 92 همچون کتاب های 89، 90، 91  دارای فصولی از جمله تولید فولاد ،فرایندهای فولاد سازی ، صادرات و وادرات فولاد ، مصرف فولاد، ریخته گری مداوم ،قراضه و .... است .

 

کتاب تئوری ، روش ها و تکنولوژی های عددی شکل دهی سرد و گرم فلزات

on . Posted in معرفی کتاب

عنوان کتاب : تئوری ، روش ها و تکنولوژی های عددی شکل دهی سرد و گرم فلزات
عنوان انگلیسی :Theories, Methods and Numeriacal Technology of Sheet Metal Cold and Hot Forming  
مؤلفین: Hu.P,Ma.N,Lin.L.Z and Zhu.Y.G
قیمت : 84 یورو
سال نشر: 2013
تعداد صفحات : 210

معرفی :
این کتاب نتیجه 15 سال کار علمی و عملی در زمینه شکل دهی سرد و گرم ورق در صنعت خودروسازی است . این کتاب تئوری های مهم در زمینه ی شکل دهی و همچنین  شبیه سازی فرایند های شکل دهی است . علاوه بر این روش های محاسباتی مختلف در خصوص شکل دهی سرد و گرم که حاصل تجربه ی مؤلفین این کتاب است در اختیار خوانندگان قرار گرفته است. در این کتاب در ابتدا مقدمه ای در خصوص فرایند های شکل دهی سرد و گرم آورده شده، سپس در ادامه مواری همچون تجهیزات مورد نیاز شکل دهی ورق ، کلیات فرایند شکل دهی گرم و سرد ، تئوری ها بنیادی در خصوص شکل دهی فولادهای دارای استحکام بالا ،شبیه سازی و مواردی از این قبیل در فصول مختلف آورده شده است.

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.